refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

Kreş ve Anaokulu

Yazdır PDF

 

Kreş ve Anaokulumuz, 1973-1975 yılları arasında hastanemiz eski başhekimlerinden Dr. Münif İSLAMOĞLU tarafından açılmıştır. Hastanemiz personelinin çocuklarına hizmet vermekte olan Kreş ve Anaokulumuz “Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Kreş ve Gündüz Bakımevi Yönetmeliği” esaslarına göre bakım, eğitim ve kalite odaklı çalışmaktadır.

Kreş ve Anaokulumuzda eğitim-öğretim faaliyetleri, tüm çocukların gelişimsel özellikleri göz önüne alınarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulöncesi eğitim programları doğrultusunda yıllık, aylık ve günlük eğitim planları yapılarak uygulanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının müfredatında yer alan özel gün ve haftalar yıllık eğitim planı dahilinde derslerde işlenmekte ve kutlanmaktadır.

Okulumuzda ayrıca düzenli yapılan veli toplantılarında alınan kararlar doğrultusunda; İngilizce, satranç, drama, dans, müzik, resim, seramik ve jimnastik dersleri dışarıdan gelen eğitmenler tarafından sağlanmaktadır.

Ayrıca anaokulumuz bünyesinde bilgisayar ve fen sınıfları oluşturulmuştur. Birçok üniversite ve meslek lisesininçocuk gelişimi bölümünde öğrenim gören öğrencilerkreş ve anaokulumuzda staj yapabilmektedirler.Kurumumuz düzenli aralıklarla Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri tarafından denetlenmektedir.

Sosyal program çerçevesinde okulumuzdaayda 3 gün profesyonel çocuk tiyatrosu grupları tarafından çocukların yaş grubuna ve gelişimine uygun, okulumuz tiyatro salonunda müzikli oyunlar sergilenmektedir.Uygun zamanlarda Ankara’nın muhtelif yerlerine geziler düzenlenmektedir.

Varlığını hastanemizin kurumsal kimliği bünyesinde devam ettiren kreş ve anaokulumuz eğitim, güvenlik,temizlik, beslenmeve bakım gibi birçok konuda Ankara’da seçkin bir konuma sahiptir.

Kurumumuz bünyesinde 1 müdür, 3 çocuk gelişim uzmanı, 1 psikolog, 1 hemşire, 4 memur, 5 öğretmen, 6 bakıcı anne ve 2 mutfak görevlisi çalışmaktadır. Çocuklarımızın tedavi ve sağlık bakımları kurum hemşiresi tarafından takip edilmekte, gelişimsel değerlendirmeleri düzenli aralıklarla çocuk gelişim uzmanları ve psikoloğumuz eşliğinde yapılmakta ve aileler konuyla ilgili olarak bilgilendirilmektedir.

Yemeklerimiz, çocuklarımızın günlük kalori ihtiyaçları karşılanacak şekilde hastanemiz diyetisyenleri tarafından hesaplanarak kendi mutfağımızda hijyenikşartlarda hazırlanıp sunulmaktadır. Okulumuzda çocuklarımızın kış mevsiminde de rahatça oyun oynayabilmeleri için oyuncaklar ve oyun alanlarından oluşan “Kış Bahçesi” oluşturulmuştur.
 Her eğitim-öğretim yılı sonunda velilerimizin ve hastane yönetiminin katılımıyla karne ve diploma etkinlikleri düzenlenmektedir.

Kreş ve Anaokulu aylık ücreti 2017 yılı için Nisan ayı itibariyle Kurum içi 375 TL, Kurum dışı 475 TL olarak güncellenmiştir.

Kreş ve Anaokulu Sorumlusu Uzm.Selma ALTAN ÇELİK

Adres: Sağlık-1 Sokak, No:38, Kat: 0-1-2, Yenişehir/ Ankara Tel: 435 13 71

 

 

diğer görüntülere ulaşmak için tıklayınız