refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

Tıbbi Onkoloji Kliniğine bağlı olarak hizmet veren Gündüz Kemoterapi Ünitesi'nde, hastaların ayaktan tedavileri yürütülmektedir. Kolej Semt Polikliniği binasında hizmet veren ünitede 45 adet hasta tedavi koltuğu ve özellik arzeden durumlar için ayrılmış 2 özel oda, 2 hasta görüşme odası ve üniteye ait bir eczane bulunmaktadır. Yılda toplam 1500 yeni hasta başvurusu olan klinikte yılda toplam 7000 hastaya ayaktan kemoterapi uygulanmaktadır.


Gerek ünite içinde gerekse bekleme salonunda hastaların geçirdikleri süreyi daha konforlu geçirmeleri açısından 8 adet LCD ekranla uydu yayını yapılmakta merkezi ses ve müzik sistemi bulunmakta ve 9 adet farklı günlük gazete sağlanmaktadır. Ünitede 2 uzman doktor, 1 psikolog, 8 hemşire, 1 eczacı ve robotik kemoterapi ünitesinde de 5 biyolog görev yapmaktadır.

Ana binadan farklı bir yerde olan merkezimize hastaların ulaşımı da düşünülerek günde 12 seferden oluşan bir araç servisi konmuştur. Yine yatan hastaların ilaçları da ayrı bir transport aracılığıyla hızla hastaneye ulaştırılmaktadır.

Robotik kemoterapi Hazırlama Sistemi Gündüz Kemoterapi Ünitemize entegre olarak binanın zemin katında temiz oda konseptiyle kurulmuş ayrı bir ünite olarak hizmet vermektedir. Robotik sistemde çalışan güvenliği ön planda tutulmuş olup sitotoksik ilaç maruziyeti diğer kemoterapi hazırlama sistemlerine göre (yarı otomatik/manuel) en minimum düzeydedir. Sitotoksik ilaçların robotta el değmeden güvenli bir şekilde hazırlanması yanında uygulama esnasındaki personel maruziyeti de çoklu infüzyon setleri ve infüzyon pompaları aracılığıyla neredeyse sıfırlanmıştır.

diğer görüntüler için tıklayız

Robotik sistemle birlikte hastanemiz çalışanları da ilaç hazırlama yükünden kurtulmuş olup personel ve işgücü tasarrufu da sağlanmaktadır. Robotik sistemle aynı katta ayaktan tedavi gören bütün hastaların tüm ilaçlarını karşılayabilecek bir kemoterapi eczanesi kurulmuştur. Hastalara reçete yazılmayıp uygulanacak tedavi protokolündeki ilaçlar, tıbbi malzemeler günübirlik yatış kapsamında hastanece karşılanmaktadır.

Hastaların tedaviden bir gün önce gelip ilaç yazdırma ve kan verme zorunluluğu ortadan kaldırılmış ve kemoterapi günü işlemler hasta başvurusundan itibaren kısa bir süre içinde yapılarak aynı gün hastanın tedavisi mümkün hale getirilmiştir. Gündüz Kemoterapi Ünitemizde hastaların tıbbi tedavisinin modern ve konforlu bir şekilde yapılmasının yanında hastaların moral ve motivasyonlarının yükseltilmesi için sanatsal faaliyetler de uygulanmaktadır.

Kemoterapinin uzun ve zorlu seanslarında hastalar müzik dinleyerek, resim çizerek vakit geçiriyor. İsteyen hastalar kemoterapi alırken, resim öğretmeni eşliğinde su bazlı yağlı boya veya sulu boya ile resim yaparak stres atıyorlar.

Adres: Libya Caddesi, Çaldıran Sokak No: 22 (Ahmetler PTT Arkası) Ankara
Tel: 0 312 434 22 09-10-11