refakatveziyaret

Etkinlik Takvimi

Etik Kurul

Kalite Yönetim

Konsültasyon   Hizmetleri

 Hastanemize  Ulaşım

 

Hizmetiçi itim Planı

Ziyaretçi Defteri

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Semt Poliklinikleri


Sıhhiye Semt Polikliniği, hastanemize bağlı olarak, 26 Mayıs 2010 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Polikliniğimizde; Genel Cerrahi, Kadın Doğum, Kulak Burun Boğaz, Psikiyatri, Genel Dahiliye, Göz, Diş Sağlığı ve Hastalıkları, Fizik Tedavi, Dermatoloji, Kalp Damar Cerrahisi, Sigara Bırakma,  Aile Hekimliği, Nöroloji alanlarında poliklinik hizmeti verilmekte olup, bunun yanı sıra Radyoloji (Röntgen – Ultrason ), laboratuvar hizmetleri, Sürücü Belgesi Sağlık Raporu, Tek Hekim ilaç Raporu ve Tek Hekim işe Giriş Raporu, tam teşekküllü işe girişm sağlık raporu da verilmektedir.


Adres: Cihan Sok., No: 17, Sıhhiye/Ankara

Tel: 0312 231 82 00-01 Dahili Tel: 3200

 

 

 

 

 

Mamak Semt Polikliniği, 6 Nisan 2009 tarihinde açılmış olup 31 Mart 2011’ den itibaren yeni yerinde 13 dalda hizmet vermektedir. Polikliniğimiz üç kattan oluşmaktadır. Kan tahlilleri Merkez Laboratuvarımıza gönderilmekte olduğu için kan alma işlemleri saat 14:00‟e kadardır.


Polikliniğimizde röntgen laboratuvarı bünyesinde KMD (Kemik Mineral Dansitometre) ölçüm hizmeti de verilmektedir.

Adres: Eski Çağlayan Mahallesi Yeni Anadolu Cad. No:167 Mamak/Ankara

Tel: 0 312 368 80 80

Dahili Tel: 2000


diğer görüntüler için tıklayınız
  


  
Hastanemiz bünyesindeki Siteler Semt Polikliniği, Siteler semtinde bulunan beş katlı binasının ilk üç katında 1992 yılında ayakta tedavi hizmetleri ve küçük cerrahi müdahalelerle hizmet vermeye başlamıştır. Nisan 2007‟den itibaren binanın en üst iki katında kurulan Hemodiyaliz Merkezi de 12 cihaz ile bu üniteye dahil olarak çalışmaya başlamıştır.

Şu anda Hemodiyaliz Merkezinden başka, Genel Cerrahi, Genel Dahiliye, Nöroloji, KBB, Göz, Jinekoloji, Dermatoloji, Diş, Radyoloji (Ultrason, Röntgen), laboratuvar birimleri ve ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü ne bağlı olarak çalışan 112 Hızır Acil Merkezi de hizmetlerini sürdürmektedir.

Siteler Semt Polikliniği nde ayda ortalama 10.000 hasta ayakta, 600 hasta da hemodiyalize girerek tedavi görmektedir. Polikliniğimizin sanayi bölgesinde bulunması nedeni ile ilk müdahale bölümüne çok sayıda el yaralanmaları ve iş kazası yaralanmaları müracaat etmekte ve tedavi görmektedir.

Adres: Demirhendek Cad., No: 42, Siteler/Ankara 06160
Tel: 0312 349 11 25

 

 

 

 

Ankara Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği’ne bağlı olarak 22 Şubat 2004 tarihinde hizmete açılmıştır.

Merkezimiz toplam 50 yatak kapasitesine sahiptir. Merkezin bulunduğu bina üç katlı olup zemin katta 4 adet 3 kişilik hasta odası (toplam 12 yatak), psikolog ve sosyal hizmet uzmanı odası, uğraşı odası, laboratuvar,  röntgen ve spor salonu bulunmaktadır.

diğer görüntüler için tıklayınız

Orta kat yoğun bakım, detoks (arındırma), poliklinik ve idari ünitelerin bulunduğu kat olup 1 yoğun bakım, 1 arındırma odası, 2 poliklinik, klinik şefi, psikiyatri uzmanı, doktor, başhekim yardımcısı ve hastane müdür yardımcısı odaları, veri toplama merkezi, kayıt ve arşiv, güvenlik ve santral odaları ile konferans salonu ve özürlüler için ayrı olmak üzere 3 adet tuvalet bulunmaktadır.

Arındırma odasında 10 yatak, yoğun bakım odasında 8 yatak vardır. Üst katta her biri 2 kişilik olmak üzere toplam 10 adet hasta odası vardır. Ayrıca nöbetçi doktor odası, hasta ve personel için yemekhane, mutfak, soğuk hava depoları ve grup terapilerinin yapıldığı çok amaçlı toplantı salonu da bu kattadır. Yoğun bakım ve arındırma odalarında EKG cihazı, oksijen donanımı, vakum aspiratör, defibrilatör, glukometre bulunmaktadır.

Merkezde bulunan konvansiyonel röntgen cihazı ile direkt grafiler çekilmektedir. Madde kullanıcılarının kanından ve idrarından alkol, eroin ve diğer maddelerin ölçülmesi için gerekli laboratuvar donanımı bulunmaktadır. 

Yatarak tedavi süresi ortalama 21 gün olup bu süre içerisinde hastalara grup terapileri, bireysel terapiler, iş-uğraş ve spor aktiviteleri ile destek olunmaktadır. Psikososyal servis tarafından hasta ve ailelerinin yaşadığı psikososyal sorunların çözümlenmesi amacıyla bireysel terapiler ve grup terapileri yapılmakta ve bağımlılık danışmanlığı verilmektedir. Bağımlılık tedavisinin desteklenmesi amacıyla hasta ve aileleri toplumsal hizmet ve kaynaklara yönlendirilmektedir.

Merkezimizde alkol ve sigaranın yanı sıra alkol dışı diğer bütün madde kullanıcılarına yönelik olarak (Pazartesi-Çarşamba alkol dışı diğer maddeler, Salı -Perşembe günleri alkol kullanım sorunu olan hastalara) poliklinik hizmetleri verilmektedir. Günlük ortalama poliklinik sayısı 30 civarındadır.


Adres: 90.Sok.Serhat Sitesi Karşısı, Ostim/Yenimahalle
Tel:0312 395 95 95 Dahili Tel: 3100


diğer görüntüler için tıklayınız

Kolej Semt Polikliniği; 2006 yılından itibaren hizmet vermektedir. Binamız 7 kattan oluşmaktadır.Aile Hekimliği, Kardiyoloji Kliniği, Kalp Damar Cerrahi, Psikiyatri, Genel Cerrahi, Genel Dahiliye,Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Romatoloji, Dermatoloji (Puva Ünitesi), Çocuk Polikliniği, Kadın Doğum, Göz, Fizik Tedavi, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Üroloji, Ğöğüs Hastalıkları,Akupunktur Polikliniği(salı,çarşamba,perşembe), Ağrı ve Anestezi Polikliniği alanlarında poliklinik hizmeti, Spor Hekimliği, Radyoloji (Röntgen, Ultrason), Mikrobiyoloji ve Biyokimya Laboratuvarları ile tetkik hizmeti vermektedir.Üroloji polikliniği salı ve perşembe günleri hizmet vermektedir. Ağrı ve Anestezi Polikliniği haftada 3 gün poliklinik, 2 gün girişimsel ağrı işlemleri hizmeti vermektedir. Polikliniğimiz 4. Katta bulunan Gündüz Kemoterapi Ünitesine bağlı olarak, Robotik Kemoterapi Hazırlama Ünitesi ve Eczane de hizmet vermektedir. Sürücü Belgesi Sağlık Raporuda vermekte olan semt polikliniğimiz Ayaktan hasta kabul edilen Kolej Semt Polikliniği‟nde İlaç Raporu hizmeti bulunmaktadır.2012 yılı itibari ile Polikliniğimizde günlük olarak ayaktan 650-700 hasta muayene edilmektedir.

 

 

Adres: Libya Cad., Çaldıran Sok., No: 22 Kolej/Ankara

Tel: 0312  434 22 09-10-11  Dahili: 3000

Fax: 0312 434 22 01

 

 

Merkezlerimiz

Numune Broşürleri

Hastanemiz dahilindeki yeni uygulamalar, güncel konulara ait sağlık broşürlerine burdangörebilirsiniz. Daha fazlası için seçin

          Diğer Merkezlerimiz