refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

Semt Poliklinikleri


Sıhhiye Semt Polikliniği, hastanemize bağlı olarak, 26 Mayıs 2010 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Polikliniğimizde; Genel Cerrahi, Kadın Doğum, Kulak Burun Boğaz, Psikiyatri, Genel Dahiliye, Göz, Diş Sağlığı ve Hastalıkları, Fizik Tedavi, Dermatoloji, Kalp Damar Cerrahisi, Sigara Bırakma,  Aile Hekimliği, Nöroloji alanlarında poliklinik hizmeti verilmekte olup, bunun yanı sıra Radyoloji (Röntgen – Ultrason ), laboratuvar hizmetleri, Sürücü Belgesi Sağlık Raporu, Tek Hekim ilaç Raporu ve Tek Hekim işe Giriş Raporu, tam teşekküllü işe girişm sağlık raporu da verilmektedir.


Adres: Cihan Sok., No: 17, Sıhhiye/Ankara

Tel: 0312 231 82 00-01 Dahili Tel: 3200

 

 

 

 

 

Mamak Semt Polikliniği, 6 Nisan 2009 tarihinde açılmış olup 31 Mart 2011’ den itibaren yeni yerinde 13 dalda hizmet vermektedir. Polikliniğimiz üç kattan oluşmaktadır. Kan tahlilleri Merkez Laboratuvarımıza gönderilmekte olduğu için kan alma işlemleri saat 14:00‟e kadardır.


Polikliniğimizde röntgen laboratuvarı bünyesinde KMD (Kemik Mineral Dansitometre) ölçüm hizmeti de verilmektedir.

Adres: Eski Çağlayan Mahallesi Yeni Anadolu Cad. No:167 Mamak/Ankara

Tel: 0 312 368 80 80

Dahili Tel: 2000


diğer görüntüler için tıklayınız
  


  
Hastanemiz bünyesindeki Siteler Semt Polikliniği, Siteler semtinde bulunan beş katlı binasının ilk üç katında 1992 yılında ayakta tedavi hizmetleri ve küçük cerrahi müdahalelerle hizmet vermeye başlamıştır. Nisan 2007‟den itibaren binanın en üst iki katında kurulan Hemodiyaliz Merkezi de 12 cihaz ile bu üniteye dahil olarak çalışmaya başlamıştır.

Şu anda Hemodiyaliz Merkezinden başka, Genel Cerrahi, Genel Dahiliye, Nöroloji, KBB, Göz, Jinekoloji, Dermatoloji, Diş, Radyoloji (Ultrason, Röntgen), laboratuvar birimleri ve ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü ne bağlı olarak çalışan 112 Hızır Acil Merkezi de hizmetlerini sürdürmektedir.

Siteler Semt Polikliniği nde ayda ortalama 10.000 hasta ayakta, 600 hasta da hemodiyalize girerek tedavi görmektedir. Polikliniğimizin sanayi bölgesinde bulunması nedeni ile ilk müdahale bölümüne çok sayıda el yaralanmaları ve iş kazası yaralanmaları müracaat etmekte ve tedavi görmektedir.

Adres: Demirhendek Cad., No: 42, Siteler/Ankara 06160
Tel: 0312 349 11 25

 

 

 

 

Ankara AMATEM son yıllarda madde bağımlılığı alanında yaptığı çalışmalarla alanında referans kliniklerden biri konumuna gelmiştir. Dünyada madde bağımlılığı tedavisinde etkinliği ispatlanmış birçok tedavi yöntemi merkezimizde uygulanmakta ve yüksek remisyon (iyileşme) oranları elde edilmektedir. Bu gün için merkezimiz ülkemizin büyük kısmına ve ülke dışından gelen hastalara hizmet veren bir kurum haline gelmiştir.

Amatem foto2

diğer görüntüler için tıklayınız

AMATEM faaliyetlerini başlıklar halinde özetlersek;

1.      Ayaktan Hizmetler;

·         Poliklinik hizmetleri

·         Ayaktan grup terapileri

·         Madde bağımlılarının ailelerine yönelik haftalık bilgilendirme ve grup tedavileri

·         Bireysel psikoterapiler

·         Cilt altı implant uygulaması

·         Taburculuk sonrası yakın takip hizmeti

·         Denetimde serbestlik ve adli (sağlık tedbiri, sağlık kurulu, SUDGE.. ) hizmetler

2. Yatılı Hizmetler;

·         Yatan hasta hizmetleri toplam 34 yatakta senede yaklaşık 700-1000 hasta yatırılmaktadır.

·         Grup psikoterapileri

·         Bireysel psikoterapiler

·         Drama dersleri

·         Spor dersleri

·         Dokuma ve kumaş boyama dersleri

·         Sosyal etkinlikler

Merkezimiz 34 yatak kapasitesine sahiptir. Merkezimizin bulunduğu bina 3 katlı olup;

Zemin katta 2 adet poliklinik, denetimli serbestlik polikliniği, kayıt, güvenlik deski, laboratuar, kan alma ünitesi, psikolog odası, aile hekimi uzman odası, idari odalar, polis, teknik servis, santral odası bulunmaktadır.

Orta katta 11 yataklı detoksifikasyon(arındırma) odası, 3 kişilik bayan hasta odası, asistan doktor odası, hemşire odası, idari birimler, sosyal hizmet odası, iş-uğraş atölyesi, konferans salonu, güvenlik-kamera odası, güvenlik deski bulunmaktadır.

Üst katta her biri 2 kişilik olmak üzere toplam 10 adet hasta odası, mutfak, hasta ve personel yemekhanesi, çok amaçlı toplantı salonu, arşiv ve veri toplama birimi bulunmaktadır.

 

HARİTA

 

Adres: Karşıyaka, Ostim Mh., 1325. Sok Serhat Yapı Koop Karşısı, Güneşevler, 06374 Ankara 
Tel:0312 395 95 95

diğer görüntüler için tıklayınız

Kolej Semt Polikliniği; 2006 yılından itibaren hizmet vermektedir. Binamız 7 kattan oluşmaktadır.Aile Hekimliği, Kardiyoloji Kliniği, Kalp Damar Cerrahi, Psikiyatri, Genel Cerrahi, Genel Dahiliye,Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Romatoloji, Dermatoloji (Puva Ünitesi), Çocuk Polikliniği, Kadın Doğum, Göz, Fizik Tedavi, Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Üroloji, Ğöğüs Hastalıkları, Ağrı ve Anestezi Polikliniği alanlarında poliklinik hizmeti, Spor Hekimliği, Radyoloji (Röntgen, Ultrason), Mikrobiyoloji ve Biyokimya Laboratuvarları ile tetkik hizmeti vermektedir.Üroloji polikliniği salı ve perşembe günleri hizmet vermektedir. Ağrı ve Anestezi Polikliniği haftada 3 gün poliklinik, 2 gün girişimsel ağrı işlemleri hizmeti vermektedir. Polikliniğimiz 4. Katta bulunan Gündüz Kemoterapi Ünitesine bağlı olarak, Robotik Kemoterapi Hazırlama Ünitesi ve Eczane de hizmet vermektedir. Sürücü Belgesi Sağlık Raporuda vermekte olan semt polikliniğimiz Ayaktan hasta kabul edilen Kolej Semt Polikliniği‟nde İlaç Raporu hizmeti bulunmaktadır.2012 yılı itibari ile Polikliniğimizde günlük olarak ayaktan 650-700 hasta muayene edilmektedir.

 

 

Adres: Libya Cad., Çaldıran Sok., No: 22 Kolej/Ankara

Tel: 0312  434 22 09-10-11  Dahili: 3000

Fax: 0312 434 22 01